Frank Eerhart spreekt over de waarde en Waardering van kunst

8 september 2026

Zondagmiddag 27 september 2026 15.00 uur

Frank Eerhart spreekt aan de hand van de geëxposeerde werken van Dorien Melis en Johan Claassen over;

De waarde en Waardering van kunst

“Het aanbod op de kunstmarkt is enorm. Galeries bieden kunstwerken aan op hun vaste locatie of op de bekende kunstbeurzen. Daarnaast zijn er vele websites met een zeer divers kunstaanbod. Boeiend, mooi, lelijk zijn persoonsgebonden begrippen. Er is ook veel onzekerheid, vaak geuit door: ”Ik heb er geen verstand van”. Een troost is dat dat niet echt nodig is. Belangrijk is wel dat je je moet willen openstellen voor wat je waarneemt. Eerst kijken en dan zien. Door veel te zien is er vergelijking mogelijk en kun je je laten verrassen door wat je nog niet kende. Niet de bevestiging, maar de verwondering is een goede basis voor een persoonlijke verzameling. Daar is aan de hand van het werk van Dorien Melis en Johan Claassen wel wat over te vertellen. Zo kan het werk van kunstenaars van een vorige generatie een jongere generatie verzamelaars wellicht opnieuw inspireren”.

Van harte welkom. Toegang gratis. Gezien het beperkt aantal plaatsen gelieve uw komst per mail, app of telefoon aan te melden.

Frank Eerhart (Den Haag 1948) studeerde Nederlandse Taal en Letterkunde. Hij gaf les in het middelbaar onderwijs in Den Haag en in Eindhoven. Met twee collega’s richtte hij in 1979 Stichting Plint op om poëzie in combinatie met beeldende kunst via posters en kaarten onder de aandacht van een zo breed mogelijk publiek te brengen. Hij verruilde in 1990 zijn baan als leraar voor het directeurschap van Plint. Van 2000 tot 2006 was hij directeur van CBK De Krabbedans. Daarna richtte hij zich fulltime op zijn eigen beeldend werk: assemblages van objets trouves, geïnspireerd door Afrikaanse kunst, in het bijzonder de in West-Afrika gesmede objecten, waarvan hij een uitgebreide verzameling bezit en waarover hij twee boeken publiceerde. Eerhart was jarenlang goed bevriend met het echtpaar Claassen - Melis en is een kenner van hun werk.

Aangeboden kunst

Een selectie uit ons kunstaanbod

Bekijk meer aanbod »


De Verborgen Parels van Bakel



Hoe kunstenaarslevens een nieuwe generatie kunnen inspireren

Te zien vanaf 17 september 2026