Kunstmakelaardij Metzemaekers
Op deze pagina vindt u een overzicht van kunstenaars waarvan u op deze site meer informatie kunt vinden.

Dolron, Desirée

Haarlem, 16 april 1963

Biografie: Desirée Dolron

Desiree Dolron is een Nederlands fotografe. Dolron is bekend om haar foto's bij reisreportages zoals de fotoserie Te di todos mis suenos die bestaat uit foto's gemaakt in Cuba. In deze foto's houdt ze zich niet afzijdig van de politieke situatie in deze landen, maar ze laat deze elementen niet journalistiek overkomen. Misschien wel de bekendste serie van Dolron is Xteriors (2001 - 2015).  

Een ander bekende fotoserie is Exaltation. Images of Religion and Death een bundeling van reisreportages waarin religieuze rituelen uit India, Thailand, de Filipijnen en Marokko worden getoond.

Haar recentste tentoonstelling 'Prelude: Forever Someone Else' (2017) is een serie foto's die Dolron maakte tijdens haar reizen tussen 1991 en 2001 en vormen een onderdeel van een documentaire monografie die naar alle waarschijnlijkheid wordt voltooid in 2020.

Lees verder
Werken in het archief (13)